Bitcoin
1.25 %

Thodex Bitcoin Madenciliği Nedir? Bitcoin Nasıl Üretilir?

Todeks Bitcoin madenciliği, bitcoin üretimine verilen isimdir. Daha açık bir dille finansal transferleri sağlayan ve yapısal finansal işlemlerini onaylayarak yeni bitcoin üretimini sağlayan yapıya verilen isimdir. Bitcoin üretimini gerçekleştiren kişilere de madenci adı verilir. BTC Mining olarak da adlandırılan bu yapı, blok zinciri teknolojisiyle işler. Blok zinciri yani gerçek adıyla blockchain, ağ üzerinde bulunan ve yapılan işlemlerin daima kaydedilmesini sağlar. Bir nevi sözleşmelerin, işlemlerin, ödemelerin tanımlanıp doğrulanmasıyla, depolanmasını ve paylaşılmasını dijital olarak kaydedildiği ve imzalandığı bir ortam olarak tanıtabiliriz. 

Her blok, kendinden önceki bloğa ilişkilendirilmiş veya şifrelenmiş bir referansla korunmaktadır. Bu sebepten dolayı sisteme saldırıda bulunmak oldukça zordur. Tabi zor olması asla olmayacağı anlamını taşımaz. Todeks, tüm kalitesi ve güvenilirliği ile farkını ortaya koyuyor ve yaşanacak riskleri olabildiğince en aza indiriyor. Peki, bitcoin nasıl üretiliyor? Üretim için öncelikle internet bağlantısı ve donanım gereklidir. Yani güçlü bir işlemciye ve işletim sistemine ihtiyaç vardır. Bitcoin madenciliği yaparak bu işi kendiniz de yapabilirsiniz fakat bunun maliyeti ve sorumluluğu oldukça fazla. Sermayeye ihtiyacınız olduğu kadar güçlü bir donanıma da sahip olmanız gerekiyor. Üstelik sürekli olarak takipte kalarak işlemleri kontrol etmeli ve çalışmalısınız. Todeks, sizi bu sorumluluktan kurtarıyor ve tüm yükü üstleniyor. Todeks güvenilirliği ve uzmanlığı sayesinde yatırımlarınızı güven içerisinde yapabilirsiniz.

Thodex Bitcoin Madenciliği Kaça Ayrılır ve Güvenilir Midir? 

Bitcoin madenciliği için tercih edilen üç yol bulunmaktadır. 

  • Donanım ile bitcoin üretimi yapmak. 
  • Cloud Mining ile bitcoin üretimi yapmak. 
  • Bilgisayar ile bitcoin üretimi yapmak. 

Donanım ile yapılan bitcoin üretimi, günümüzde en çok kar getiren üretim diyebiliriz. Cloud Mining ile yapılan madencilik, maliyet ve elektrik olarak oldukça fazla. Son olarak bilgisayar ile bitcoin üretimi yapmak fazlasıyla zahmetli bir iş diyebiliriz. Kendi başınıza madencilik yapmanız aşırı yorucu ve yıpratıcı olacaktır. Bu yüzden yatırım yapmak için en iyi tavsiye, Todeks kalitesinden ve güvenilirliğinden yararlanmanız olacaktır. Yatırımlarınızı, paranızı ve emeğinizi güvende tutmak istiyorsanız, güvenle tercih edebilirsiniz.