Thodeks’de Nasıl Ethereum Alınır?

Ethereum nedir öncelikle kısaca ondan bahsedecek olur isek kripto para piyasasında yer alan en büyük hacme sahip olan ikinci koindir. Kripto paralar içerisinde en eski, en yüksek hacme sahip olan, en çok tanınan kripto para birimi Bitcoin kripto parasıdır. Bu kripto para biriminden sonra da Ethereum kripto parası gelmektedir. Genel itibari ile kripto para satın alım işlemleri aynı şekilde işleyiş göstermektedir. Kripto paralar sanal emtialar olduğu için fiziksel olarak alım ve satımı yapılamamaktadır. Sadece bu varlıkların alım ve satım işlemi için müşterileri bir araya getiren kripto para borsalarına gereksinim vardır.

Dünya genelinde birçok noktada kurulan bu kurumlardan güvenilirliğine emin olduğunuz platformlardan istediğinize para transferi yaparak alım ve satım işlemi kolay bir şekilde sağlanabilir. Türkiye için ise bu hizmeti sağlayan yerel platformların başında Thodeks Borsası gelmektedir. Bu borsa platformu üzerine gerekli olan kanallardan paralar aktarılarak karşılığında Ethereum alım işlemi yapılabilir. Ya da var olan Ethereum varlıklarınızı Thodeks Borsası üzerinde satarak çekim kanallarında size uygun olan yöntem ile paralarınızı hesabınıza çekebilirsiniz.

Thodeks Ethereum Alım Süreci

Thodex kredi kartı ile kripto para satın al Borsası üzerinden Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin alım süreci genel itibari ile aynı şekilde işleyiş göstermektedir. Öncelikle yerel bir borsa olması neticesinden dolayı Türk Lirası üzerinden alım-satım, yükleme-çekme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Kripto paralar içerisinde 2.en büyük öneme sahip olan kripto para Ethereum, alım işleminin yapılabilmesi için de belirli bir miktarda varlığınız olması ve sermaye olarak kullanılması gereklidir.

Elinizde fiziksel olarak var olan paralarınız veya bankanızda var olan paralarınız EFT yolu ile Thodeks Borsasına para transfer işlemi gerçekleştirilir.  Bu varlık ile trade bölümünde yer alan ETH seçilir ve karşılığında hangi para birimi ile takas işlemi yapılması gerektiği belirlendikten sonra varlıklar arası hızlı bir şekilde takas süreci gerçekleşir.

Sadece birkaç tık ile yapılan bu işlemi birçok platform müşteri kitlesine sunmaktadır. Ancak her Kripto para borsasının kendine göre sunduğu bir avantajlar değişiklikler göstermektedir. Thodeks Borsası da bu konuda hizmet veren yerel güvenilir bir borsadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir