Bitcoin
1.25 %

Todeks Dogecoin Nasıl Alınır?

Thodex Dogecoin en ilgi çekici ve sempati kazanan popüler kripto para birimlerinin başında yer alır. 2013 yılında internette bir fenomen olan “doge capsi” ile ilgili yapılan bir twitter şakası üzerine geliştirilen Thodex Dogecoin, sembol olarak yine bu capsi kullanmaktadır. Bu nedenle internet üzerindeki topluluk tarafından oldukça rağbet gören coin, yine 2013 yılının aralık ayında piyasaya sürülmüş ve bu şaka üzerinden tanıtımı yapılarak hızla popüler hale getirilmiştir. Şimdi bu ilgi çekici para birimi Todeks Dogecoin nasıl alınır bir inceleyelim.

Genel olarak internet üzerinde bahşiş olarak kullanılan Thodex Dogecoin, çok sayıda kullanıcıya sahiptir. Özellikle Dogecoin’in destekleyicileri ‘To the moon!’ yani dilimizde “Ay’a doğru” sloganı ile coinin geleceğinde değerinin daima artış göstereceğine vurgu yapılır.

Dogecoin almak isteyen kişilerin başvurabileceği birçok kripto borsası bulunur. Bu borsalardan elit ve güvenilir olanlarından birine üye olarak yatırım yapabilecek olan kullanıcı, aynı zamanda takas yöntemiyle kar da elde edebilir.

Thodex Dogecoin Cüzdan

Todeks Dogecoin almak isteyen yatırımcıların alım işlemini gerçekleştirmeden önce satın aldıkları coinleri muhafaza etmek için güvenli bir cüzdan edinmelidir. Bu noktada internet üzerinden oluşturulabilecek olan çok sayıda cüzdan mevcuttur. Bununla birlikte Dogecoin’in kendi resmi sitesinden indirilebilecek olan “Dogecoin Cüzdan” ile güvenli bir şekilde coinler saklanarak istenilen zamanda kullanım için cüzdandan geri alınabilir.

Genel olarak birçok cüzdanın oluşturulma şekli benzerdir, ancak Dogecoin’in kendi resmi cüzdanı için oluşturma işlemlerinin adım adım nasıl olduğu aşağıdaki gibidir:

  • Öncelikle Dogecoin kripto para biriminin kendi resmi sitesine giriş yapılır.
  • Sitenin ana sayfasından “Getting Starting” yani “Dogecoin’e Başlangıç” bölümü açılır.
  • Bu bölümde hem “desktop wallet” hem de “phone wallet” için cüzdan seçeneği mevcuttur.

Thodex Dogecoin Desktop Wallet

Desktop Wallet cüzdanı kullanmak isteyen yatırımcılar bu seçeneğe tıklayarak Dogecoin cüzdanı oluşturma işlemi başlatılır. Burada;

  • Küçük bir ekran karşımıza çıkar. Buradaki boşluklara e-mail adresi ve şifre bilgileri işlenir.
  • Bilgiler eksiksiz ve doğru girilmelidir. Ardından “Create Wallet” sekmesine tıklanarak cüzdan oluşturma talebinde bulunulur.
  • Talep sonrasında belirtilen e-mail adresine site yönetimi tarafından mail gönderilir.
  • Bu mailin içerisinde cüzdana erişim için kullanılan “Wallet-ID” bulunur. Bu nedenle bu bilgi saklanmalıdır.
  • Wallet-ID sadece kullanıcı adı görevindedir ve cüzdana erişim için kullanılır. Para transferleri için cüzdan içerisinde belirtilen “Dogecoin cüzdan adresi” kullanılır.

Thodex Dogecoin Phone Wallet

Mobil cihazlar üzerinden Dogecoin cüzdanı kullanmak isteyen yatırımcılar için “Phone Wallet” seçilir. Buradan ilgili uygulama cihaza indirilerek açılan sayfada yine e-mail ve şifre bilgileri ilgili alanlara işlenerek cüzdan oluşturma talebi gönderilir. Ardından site tarafından gönderilen mail ile hesap aktif hale getirilir. Böylece Dogecoin cüzdanı kullanım için hazır olur. Uygulamadaki hesap bilgileri içerisinde cüzdanın adresi bulunur. Bu adres kullanılarak hesaba coin gönderme işlemleri gerçekleştirilir.

Cüzdan oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra yatırımcılar artık istedikleri herhangi bir kripto borsasından Dogecoin alımı yaparak aldıkları coinleri bu oluşturdukları cüzdana aktarabilir. Umarız ki Dogecoin nasıl alınır konusunda verdiğimiz bilgiler işinize yaramıştır.

Todeks Dogecoin borsası ile ilgili bu makalemiz de size bilgi verebilir. Ayrıca güncel kripto haberleri için bu sitemizi de inceleyebilirsiniz.