Bitcoin
1.25 %

Todeks Dogecoin Fiyatı Ne Oldu?

6 Aralık 2013 tarihinde piyasaya sürülen Thodex Dogecoin, çok kısa bir süre içerisinde geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından benimsenmiştir. Çıkışı bir espri üzerine olduğu için insanların sempatisini ve beğenisini kazanan coin, halen popülerliğini devam ettirmektedir. Bu kadar popüler olması da herkesin aklında Thodex Dogecoin fiyatı ne oldu, ne olacak sorunu getirmektedir.

Thodex Dogecoin fiyat açısından yüksek olmasa da üretimi oldukça hızlıdır. Bu aslında Dogecoin geliştiricilerin özellikle amaçladığı bir durumdur. Çünkü en değerli kripto para birimi olmaktan ziyade en çok kullanılan coin olarak insanların bu alana olan ilgisini çekmeyi hedeflemektedir.

Özellikle bahşiş olarak kullanılan Thodex Dogecoin, internet üzerinden birçok alışveriş ödemesinde de yaygın olarak boy göstermektedir. 2014 yılında 60 milyon dolarlık sermaye miktarına erişerek başarısını kanıtlayan coinin 2017’de sermayesini 308 milyon dolara kadar yükseltmiştir. Bu durum Dogecoin’in başarılı sonuçlar vererek amacına ulaşma yolunda hızla ilerlediğini kanıtlamaktadır.

Diğer kripto para birimlerine göre çok hızlı coin üretmesi ile kullanıcılara cazip gelen Dogecoin madenciliğinde elde edilen coin miktarı 2015’te 100 milyara kadar ulaşmıştır.

Thodex Dogecoin Geleceği

Thodex Dogecoin fiyatı oldukça düşük olsa da işlem hacmi en yüksek olan kripto para birimlerinden biridir. Bu noktada diğerlerinin yapamadığını başarmış olan coin, kullanışlı olması nedeniyle kullanıcıların yoğun olarak rağbet ettiği dijital para birimlerinin başında gelir.

Arz ve talep konuları bir Todeks kripto para biriminin fiyatını belirleyen unsurlardandır. Bu açıdan incelendiğinde Dogecoin’de sınırsız arz bulunurken belirli sayıda talep ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle ister istemez fiyatlarında artış görünmemektedir. Bu bir başarısızlık mı yoksa geliştiricilerin taktiği mi tartışılır.

Ancak bilinen bir şey varsa o da Todeks Dogecoin için fiyatının artışından işlem hacminin yoğunluğu ön plandadır ve bu açıdan da başarılı olduğu gözle görülür bir gerçektir.

Thodex Dogecoin Nasıl Satın Alınır?

Todeks Dogecoin satın almak isteyen kişilerin yapması gereken tek şey Dogecoin’i destekleyen kripto borsalarından birine üye olmaktır. Dogecoin borsası içerisindeki hesaba para aktarılarak istenilen miktarda Todeks Dogecoin alımı gerçekleştirilebilir.

Alınan coinlerin güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi için Todeks Dogecoin cüzdanı edinmek gerekir. Bunun için çok sayıda seçenek olmasına rağmen, Dogecoin’in kendi web sayfasından oluşturulacak olan bir cüzdan kullanım için daha ideal bir seçim olacaktır.

Dogecoin fiyatı yanı sıra nasıl alınacağı ile daha detaylı bilgileri diğer makalemizde anlatmıştık. Yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilir ve bu web sitesinden de güncel kripto para haberlerini takip edebilirsiniz.