Dogecoin Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?

İlk olarak 2013 yılında Sydney’de ortaya çıkan bu para birimi sürekli artan değeri ve popülaritesi ile günümüze dek varlığını sürdürmüştür.

Dogecoin Nedir?

Thodex Dogecoin, çok hızlı bir şekilde üne kavuşan bir sanal para birimi olmuştur. Bunun sebebinin bir şaka üzerine açılmasına borçlu da diyebiliriz. Günümüzde adından sıkça söz ettiren, hızlı ve sık işlem yapabilme yeteneğine sahip kripto para birimlerinden birisidir. Billy Markus isimli bir yazılımcı tarafından ortaya çıkmıştır. Günümüzde internet ortamında adından sıkça söz ettiren bu sanal para genellikle bahşiş vermek için kullanılan bir site olma özelliği taşır ancak aktif olarak yatırım yapan kişilerin de tercihidir. Dogecoin’in bu kadar tercih edilmesinin sebebi adından da anlaşıldığı üzere internet ortamında yapılan mizahi paylaşımlar, karikatürler pek çok gencin dikkatini çekmiş ve bu siteyi benimsemelerine ve kullanmalarına sebep olmuştur, böylece Dogecoin hızlıca yükselişe geçen sanal para haline gelmiştir.

Günümüzde sanal para kullanımı konusunda özellikle madencilik yapmayı bilmeyen henüz yeni yeni sistemi öğrenen biri Dogecoin sayesinde kolayca ve eğlenerek bu işlemleri öğrenebilir.

Dogecoin Cüzdanı Açma Aşamaları

Öncelikle cüzdan açmak için dogechain.info adresine girerek Home – Statics – APİ – Wallet sekmelerinin olduğu menüde Wallet sekmesine tıklıyoruz.  Önümüze 3 farklı seçenek çıkacaktır. Bunlar; New Wallet – Existing Wallet – Paper Wallet şeklindedir.

Existing Wallet zaten var olan hesap cüzdanınıza girmek için kullanılır. New Wallet seçeneğinin altında Create Wallet butonu ile yeni hesabımızı açmak için tıklıyoruz. Bu işlem sonrasında size bir e-mail gelecek. Gelen mailde Wallet-ID olacak, bu hesabınıza erişim sağlamak amacıyla kullanacağınız cüzdanın kodudur. Bu sebeple kaybedilmemesi veya silinmemesi gerekir, mutlaka sanal ortamların yanı sıra kâğıt üzerine not almalısınız.

Tüm bu işlemler sonrasında hesabımızı açmış bulunuyoruz. Sıradaki aşama da cüzdanımıza erişmek için ana sayfadaki Wallet sekmesini açıyoruz ve Existing Wallet seçiyoruz. Burada açmış olduğumuz hesap mevcut. İlk boşluğa mail adresinize gelen Walllet-IDyi girelim, ikinci boşluğa ise şifremizi giriyoruz. İşlem bitiminde sağ üst köşede Dogecoin bakiyenizi görebiliyorsanız hesap açılmış demektir.

Tüm bunların yanı sıra Google Play Store ya da App Store aracılığıyla da diğer cüzdan uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir