Dogecoin Analizleri ve Grafikleri

Ortaya ilk çıkış şekli şaka-mizah olarak bilinen Dogecoin kısa bir süre sonra sempatik gelmesinin ardından internette popüler bir hale geldi. Temelde amaç Shiba İnu köpeğine atıfta bulunmak istenmesiydi. Oluşturulduktan sonra hızlı şekilde yükselişe geçen ve değer kazanan Dogecoin günümüzde popüler coin sistemlerinden birisi olarak hizmet vermektedir. Dogecoin sistemi Litecoin’e dayanan bir sistemdir. Bu yüzden Litecoin’de yapılan tüm değişiklikler ve güncellemeler doğrudan Dogecoin’i etkilemektedir. Dogecoin’in hiçbir zaman çığır açan bir kripto para birimi olmayı hedeflemedi, bunun tam aksine basit bir kripto para birimi işlemi yapan platform olmayı amaçladı.

Dogecoin satın al düşünen yatırımcılar yerli dogecoin kripto para satın al borsalarını kullanarak bu sistem üzerinden belli bir miktar Dogecoin satın alabilirler. Hızlı ve sık işlem yapabilme özelliğine sahip olan Dogecoin pek çok farklı işlem yeteneği ile her zaman yatırımcılarına tıpkı ortaya çıkış sürecindeki farklılık gibi farklı işlemler sunarak kazandırmaya devam etmektedir.

Yatırımcılar analiz yaparak Dogecoin sistemlerinin geleceği, geçmişi ve bu konuda yazılanları dikkate alarak çok daha isabetli bir yatırım yapabilmeye olanak sunar. Borsada olduğu gibi sanal para birimleri de olası uluslararası haber ve gelişmelerden etkilenebilmektedir. Çin’de yaşanan korana virüsünden Bitcoin’in etkilenmesi buna örnek olarak verilebilir. Bu bağlamda analizlerinizi yaparken sadece yerli kaynaklara bağlı kalmadan yabancı kaynak taraması yapmak ve yerli-yabancı farklı yazarların görüşlerini karşılaştırmak bu konuda en doğru saptamayı yapabilmeye olanak sunar. Bu şekilde yatırımlarınız her zaman çok daha verimli olacak, hedeflerinize daha yakın sonuçlar elde edeceksiniz.

Dogecoin 2017 yılı ortalarında küçük çaplı bir yükseliş eğilimi göstermiş ardından tekrar düşüşe geçmiş, 2018 yılı ocak ayında ise anlık değer kazanmış 0,0539 seviyelerine çıkarak zirveyi görmüştür. Ardından 2018 yılı sonlarına doğru değer kaybedip stabil seyrine devam etmiştir. Anlık gelişmeler, uluslararası haber ve coin piyasasındaki olası olumlu olumsuz gelişmeler kripto para piyasasını doğrudan etkilemektedir. Bu yüzden yatırımlarınızı yapmadan önce piyasa analizi yapmak ve piyasayı belli bir süre izlemek her zaman size fayda sağlayacağından sıklıkla başvurulması tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir